niedziela, 7 sierpnia 2011

Hurtem

Za jednym zamachem udokumentuję trzy robótki, bo wakacje, bo już się pojawiły gdzie indziej i większość je widziała, ale blog jest dokumentacją moich prac, więc niech i tu będą.

1. Sweterek dla pięciolatki. Testowany dla bardzo pomysłowej Lete sweterek z bawełny Dropsa o nazwie Safran. Kolory, długość rękawów, guziki wybrane i zatwierdzone przez przyszłą właścicielkę.
Dzięki temu wzorkowi nauczyłam się kilku pożytecznych rzeczy, które na pewno mi się przydadzą w dalszym dzierganiu (m.in. nabieranie oczek na rękawy, łączenie dzianiny trzecim drutem). Polecam projekty Lete bo są proste, a efektowne :)
Druty jak zwykle KP: 3,25 i 3,5. Wzór Beetle do zakupienia na Ravelry. 


2. Zdecydowanie letnia chusta. Ozdobi, a nie ogrzeje, ale jest fajna, miękka i miła. Dobry pomysł na zabawną ozdobę za niską cenę. Włóczka Bamboo Fine kol. 45, zużycie niewiele ponad 1 motek, druty KP nr 4,5. Aha, blokowanie zupełnie sobie darowałam, naprawdę nie wiem jak inne osoby dziergające chusty z tego włókna ujarzmiły tę "samowolkę". Ale temu kształtowi chusty akurat to zupełnie nie przeszkadza, więc jest dobrze. 3. I na koniec, milusiński szaliczek z trzciny cukrowej :)

Włóczka Ruca Multy kolor 27, zużycie 1 motek i troszkę drugiego. Można zrobić z jednego, trzeba zważyć początek szalika, potem lecieć tym wąskim ciągiem, aż zostanie nam tyle włóczki ile potrzeba na drugi rozszerzający się koniec. Wzór Hypernova, do kupienia na Ravelry, a jak kto bardziej doświadczony to sobie sam zrobi :) Włóczka jest bardzo miła w dotyku, śliska i przyjemna, ale trzeba jej pilnować w trakcie dziergania, bo nitki się trochę rozdzielają i potem jest zabawa z przeciąganiem. Po namoczeniu szaliczek ciutkę się wyciągnął, ale nie jakoś dramatycznie. Druty KP 3,75.
6 komentarzy:

 1. muszę powiedzieć, że chusta i szaliczek o wiele lepiej wyglądają w rzeczywistości :)

  a sweterek pomysłowy :) i też super Ci wyszedł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sweterek super, fajne kolory. Chusta i szaliczek też milusińskie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale z Ciebie pracowita dziewiarka no no :)
  A jakie śliczności.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mię się najbaaaaardziej ten szaliczek podoba:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne!!!Sweterek jest słodki !!!A szaliczek i chusta piękne!!!!

  OdpowiedzUsuń